TXC CORPORATION 7S-24.000MAHE-T
7S-24.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7S-24.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7S-24.000MAHE-T.pdf
Availability of 7S-24.000MAHE-T
QUANTITY
7S-24.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7S-24.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7S-24.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7S
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7S-24.000MAHE-T
Related Links7S-24.0, 7S-24.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7S-24.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7S-24.000MAHE-T
REG 4.5-7.6V 30A 12VIN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 20AWG 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf