TXC CORPORATION 7V-12.000MAHE-T
7V-12.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-12.000MAHE-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-12.000MAHE-T.pdf
Availability of 7V-12.000MAHE-T
QUANTITY
7V-12.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-12.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-12.000MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-12.000MAHE-T
Related Links7V-12.0, 7V-12.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-12.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-12.000MAHE-T
CONN HDI PLUG 260POS 4ROW VERT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 118-480MHZ VHF BNX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf