TXC CORPORATION 7V-25.000MAGJ-T
7V-25.000MAGJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-25.000MAGJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-25.000MAGJ-T.pdf
Availability of 7V-25.000MAGJ-T
QUANTITY
7V-25.000MAGJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-25.000MAGJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-25.000MAGJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-25.000MAGJ-T
Related Links7V-25.0, 7V-25.000MAGJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-25.000MAGJ-T Details Description
Related parts for 7V-25.000MAGJ-T
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HALF CLAMP .812" DIA STEEL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 78POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf