TXC CORPORATION 7V-30.000MAHJ-T
7V-30.000MAHJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-30.000MAHJ-T
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-30.000MAHJ-T.pdf
Availability of 7V-30.000MAHJ-T
QUANTITY
7V-30.000MAHJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-30.000MAHJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-30.000MAHJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-30.000MAHJ-T
Related Links7V-30.0, 7V-30.000MAHJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-30.000MAHJ-T Details Description
Related parts for 7V-30.000MAHJ-T
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.3V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IND PB ILLUM RND BLACK RED 5V datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf