TXC CORPORATION 7V-54.000MAHJ-T
7V-54.000MAHJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-54.000MAHJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 54.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-54.000MAHJ-T.pdf
Availability of 7V-54.000MAHJ-T
QUANTITY
7V-54.000MAHJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-54.000MAHJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-54.000MAHJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency54MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-54.000MAHJ-T
Related Links7V-54.0, 7V-54.000MAHJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-54.000MAHJ-T Details Description
Related parts for 7V-54.000MAHJ-T
RACK CABINET 88 X 24.19 X 27.37" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
HDR RA SR .100 TP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A SOT89-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V 20% BX 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206 datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 14MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 25A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf