TXC CORPORATION 7W-22.5792MBC-T
7W-22.5792MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-22.5792MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-22.5792MBC-T.pdf
Availability of 7W-22.5792MBC-T
QUANTITY
7W-22.5792MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-22.5792MBC-T
Internal Part NumberEIS-7W-22.5792MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-22.5792MBC-T
Related Links7W-22.5, 7W-22.5792MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-22.5792MBC-T Details Description
Related parts for 7W-22.5792MBC-T
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 26PIN TIN W/KEY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 29W QUAD 17SIL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 5.9M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf