3M 8.13MM-22.86MM-25-8810
8.13MM-22.86MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
8.13MM-22.86MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
8.13MM X 22.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
8.13MM-22.86MM-25-8810.pdf
Availability of 8.13MM-22.86MM-25-8810
QUANTITY
8.13MM-22.86MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8.13MM-22.86MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-8.13MM-22.86MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.86mm x 8.13mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8.13MM-22.86MM-25-8810
Related Links8.13MM-22.8, 8.13MM-22.86MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
8.13MM-22.86MM-25-8810 Details Description
Related parts for 8.13MM-22.86MM-25-8810
BOARD TERMINAL STD TURRET 50POS datasheet.pdf
CONN FFC CIC RCPT 21POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DEL LN 256TAP 137.5NS 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ULTRAMAS EXTN 1.80"H X10.19"DEEP datasheet.pdf
DIN CONN B/2 FEMALE 32CKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf