3M 8.3MM-25MM-25-8810
8.3MM-25MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
8.3MM-25MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
8.3MM X 25MM 1=25/PK
Datasheet Download
8.3MM-25MM-25-8810.pdf
Availability of 8.3MM-25MM-25-8810
QUANTITY
8.3MM-25MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8.3MM-25MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-8.3MM-25MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.00mm x 8.30mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8.3MM-25MM-25-8810
Related Links8.3MM-25M, 8.3MM-25MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
8.3MM-25MM-25-8810 Details Description
Related parts for 8.3MM-25MM-25-8810
BANANA PLUG D-I-Y GOLD RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.246W SOT23 datasheet.pdf
2810-29 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
A4 4KW 17BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf