Preci-Dip 800-V3-009-12-422101
800-V3-009-12-422101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-009-12-422101
Brief Description
CONN HDR 9POS 0.200 T/H
Datasheet Download
800-V3-009-12-422101.pdf
Availability of 800-V3-009-12-422101
QUANTITY
800-V3-009-12-422101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-009-12-422101
Internal Part NumberEIS-800-V3-009-12-422101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package580
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-009-12-422101
Related Links800-V3-009, 800-V3-009-12-422101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-009-12-422101 Details Description
Related parts for 800-V3-009-12-422101
MOSFET N-CH 30V 5.8A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.223A XLLGA3 datasheet.pdf