Preci-Dip 800-V3-021-32-002101
800-V3-021-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-021-32-002101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 21POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-021-32-002101.pdf
Availability of 800-V3-021-32-002101
QUANTITY
800-V3-021-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-021-32-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-021-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series800
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-021-32-002101
Related Links800-V3-021, 800-V3-021-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-021-32-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-021-32-002101
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 9 2.6-3.5MM WHT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW SPEED UP datasheet.pdf
DISPLAY 574NM GRN 2DIG 0.56" SMD datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT ORINGO UHF 450-470MHZ 500W datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 10K/1.0% datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 170POS .050 SMD datasheet.pdf