Preci-Dip 800-V3-026-6B-002101
800-V3-026-6B-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-026-6B-002101
Brief Description
CONN HDR 26POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-026-6B-002101.pdf
Availability of 800-V3-026-6B-002101
QUANTITY
800-V3-026-6B-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-026-6B-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-026-6B-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package90
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-026-6B-002101
Related Links800-V3-026, 800-V3-026-6B-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-026-6B-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-026-6B-002101
IC POT DIG NV 200K 32POS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0402 datasheet.pdf