Preci-Dip 800-V3-028-22-002101
800-V3-028-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-028-22-002101
Brief Description
CONN HDR 28POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-028-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-028-22-002101
QUANTITY
800-V3-028-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-028-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-028-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-028-22-002101
Related Links800-V3-028, 800-V3-028-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-028-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-028-22-002101
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 37POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC datasheet.pdf