Preci-Dip 800-V3-036-30-001101
800-V3-036-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-036-30-001101
Brief Description
CONN HDR 36POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-036-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-036-30-001101
QUANTITY
800-V3-036-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-036-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-036-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-036-30-001101
Related Links800-V3-036, 800-V3-036-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-036-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-036-30-001101
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 70POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS GOLD SMD datasheet.pdf
SNSW 4A 3/16 RLR 79215742 datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI DIFF 5V SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf