Preci-Dip 800-V3-039-20-001101
800-V3-039-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-039-20-001101
Brief Description
CONN HDR 39POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-039-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-039-20-001101
QUANTITY
800-V3-039-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-039-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-039-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-039-20-001101
Related Links800-V3-039, 800-V3-039-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-039-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-039-20-001101
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 180MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 24POS .156 GRN datasheet.pdf
OSC XO 625.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf