Yageo 9T06031A59R0DBHFT
9T06031A59R0DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A59R0DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A59R0DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A59R0DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A59R0DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A59R0DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A59R0DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A59R0DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A59R0DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A59R0DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A59R0DBHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR/DATA DEMOD RF/IF 14SOIC datasheet.pdf
RES .50 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 274 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM C 35A 12V datasheet.pdf