Preci-Dip 800-V3-046-40-001101
800-V3-046-40-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-046-40-001101
Brief Description
CONN HDR 46POS 0.100 SMD R/A
Datasheet Download
800-V3-046-40-001101.pdf
Availability of 800-V3-046-40-001101
QUANTITY
800-V3-046-40-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-046-40-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-046-40-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-046-40-001101
Related Links800-V3-046, 800-V3-046-40-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-046-40-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-046-40-001101
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 684 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 10.0M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf