Preci-Dip 800-V3-064-40-001101
800-V3-064-40-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-064-40-001101
Brief Description
CONN HDR 64POS 0.100 SMD R/A
Datasheet Download
800-V3-064-40-001101.pdf
Availability of 800-V3-064-40-001101
QUANTITY
800-V3-064-40-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-064-40-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-064-40-001101
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-064-40-001101
Related Links800-V3-064, 800-V3-064-40-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-064-40-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-064-40-001101
RES 6.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 59V 2.6A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.8KV 300A DO200 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf