Preci-Dip 804-V3-009-22-002101
804-V3-009-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-009-22-002101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
804-V3-009-22-002101.pdf
Availability of 804-V3-009-22-002101
QUANTITY
804-V3-009-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-009-22-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-009-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package310
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-009-22-002101
Related Links804-V3-009, 804-V3-009-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-009-22-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-009-22-002101
CONN PLUG 4POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
VINYL DISS BLUE .100 48X100' datasheet.pdf
BOARD DEMO PIC10F CAP TOUCH datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CONTROLLER S-PHASE 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
MODULE NON-REFLECT SWITCH 20GHZ datasheet.pdf
COUNTER 6 CHARACTER PANEL MT datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf