Preci-Dip 804-V3-018-10-193101
804-V3-018-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-018-10-193101
Brief Description
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-018-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-018-10-193101
QUANTITY
804-V3-018-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-018-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-018-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-018-10-193101
Related Links804-V3-018, 804-V3-018-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-018-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-018-10-193101
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 10BIT 2PORT BUS SWITCH 24QSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLK 35 DEGREE 23POS 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN SHROUDED ASLY 21ST POS VOID datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf