Preci-Dip 804-V3-030-22-002101
804-V3-030-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-030-22-002101
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
804-V3-030-22-002101.pdf
Availability of 804-V3-030-22-002101
QUANTITY
804-V3-030-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-030-22-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-030-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-030-22-002101
Related Links804-V3-030, 804-V3-030-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-030-22-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-030-22-002101
IC DUAL HS FET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.8A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
VHDM LITE 6R 10C SIGNAL END BP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM .3W .01% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf