Preci-Dip 804-V3-063-22-002101
804-V3-063-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-063-22-002101
Brief Description
CONN HDR 63POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
804-V3-063-22-002101.pdf
Availability of 804-V3-063-22-002101
QUANTITY
804-V3-063-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-063-22-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-063-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package75
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions63
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-063-22-002101
Related Links804-V3-063, 804-V3-063-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-063-22-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-063-22-002101
AC/DC CONVERTER 12V 96W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG CONV APD APPS 16TQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST CMOS 14-DIP datasheet.pdf
2,2UF 63V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf