Preci-Dip 811-S1-003-10-015101
811-S1-003-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-003-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-003-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-003-10-015101
QUANTITY
811-S1-003-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-003-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-003-10-015101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package410
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-003-10-015101
Related Links811-S1-003, 811-S1-003-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-003-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-003-10-015101
CONN RCPT 27 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.630" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE 4 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf