Preci-Dip 811-S1-003-10-016101
811-S1-003-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-003-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-003-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-003-10-016101
QUANTITY
811-S1-003-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-003-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-003-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package410
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-003-10-016101
Related Links811-S1-003, 811-S1-003-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-003-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-003-10-016101
FLEX CABLE - AFG09G/AF09/AFE09T datasheet.pdf
DIN STR RECEPT PRESSFIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 1% 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 11.1A DPAK-0S datasheet.pdf
CTV 11C 2#20 9#10 PIN RECP datasheet.pdf
26500 2C 2#20 PIN RECP datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf