Preci-Dip 811-S1-007-30-017101
811-S1-007-30-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-007-30-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-S1-007-30-017101.pdf
Availability of 811-S1-007-30-017101
QUANTITY
811-S1-007-30-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-007-30-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-007-30-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package190
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts7
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-007-30-017101
Related Links811-S1-007, 811-S1-007-30-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-007-30-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-007-30-017101
IC MUX QUAD 2-IN TRI-ST 16SSOP datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER FRONT END 8-SON datasheet.pdf
TOOL HAND HVY HEAD CES ECV 18-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 44.8K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 9 SEC datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 2.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT PIN datasheet.pdf
HDM EAPR110F K datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
6800UF 10V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf