Preci-Dip 811-S1-010-30-017191
811-S1-010-30-017191 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-010-30-017191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-S1-010-30-017191.pdf
Availability of 811-S1-010-30-017191
QUANTITY
811-S1-010-30-017191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-010-30-017191
Internal Part NumberEIS-811-S1-010-30-017191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-010-30-017191
Related Links811-S1-010, 811-S1-010-30-017191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-010-30-017191 Details Description
Related parts for 811-S1-010-30-017191
VARISTOR 462V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SWITCH KEY 2POS MOM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/46/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf