Preci-Dip 811-S1-021-10-017101
811-S1-021-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-021-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 21POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-021-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-021-10-017101
QUANTITY
811-S1-021-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-021-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-021-10-017101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypePiston
Number of Contacts21
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-021-10-017101
Related Links811-S1-021, 811-S1-021-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-021-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-021-10-017101
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
FIXED IND 140NH 60A 0.29 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TAPE DBL COAT FOAM 12"X5YD datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf