Preci-Dip 811-S1-022-10-014101
811-S1-022-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-022-10-014101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 22POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-022-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-022-10-014101
QUANTITY
811-S1-022-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-022-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-022-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series811
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
MaterialBrass
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-022-10-014101
Related Links811-S1-022, 811-S1-022-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-022-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-022-10-014101
XFRMR SEMI-TORO 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5VIN 5VOUT 1W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W T18 datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YLW 15X15MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf