Preci-Dip 811-S1-033-10-015101
811-S1-033-10-015101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-033-10-015101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 33POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-033-10-015101.pdf
Availability of 811-S1-033-10-015101
QUANTITY
811-S1-033-10-015101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-033-10-015101
Internal Part NumberEIS-811-S1-033-10-015101
Connector TypePiston
Number of Contacts33
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-033-10-015101
Related Links811-S1-033, 811-S1-033-10-015101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-033-10-015101 Details Description
Related parts for 811-S1-033-10-015101
DIODE ZENER 6.5V 1W PMDS datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K 6TSOC datasheet.pdf
IGBT 1200V 134A 543W TO-247 datasheet.pdf
TAPE SEALING BOX TAN 72MMX100M datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A TO252-3 datasheet.pdf
RING CORE DOUBLE CHOKE 1.8MH 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf