Preci-Dip 811-S1-035-10-017101
811-S1-035-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-035-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 35POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-035-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-035-10-017101
QUANTITY
811-S1-035-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-035-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-035-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts35
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-035-10-017101
Related Links811-S1-035, 811-S1-035-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-035-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-035-10-017101
PANEL SIDE 86X28X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 22MM 1/4-18NPT 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL LOW 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W datasheet.pdf