Preci-Dip 811-S1-043-10-017101
811-S1-043-10-017101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-043-10-017101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 43POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-043-10-017101.pdf
Availability of 811-S1-043-10-017101
QUANTITY
811-S1-043-10-017101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-043-10-017101
Internal Part NumberEIS-811-S1-043-10-017101
Connector TypePiston
Number of Contacts43
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-043-10-017101
Related Links811-S1-043, 811-S1-043-10-017101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-043-10-017101 Details Description
Related parts for 811-S1-043-10-017101
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES SMD 4M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V JB 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf