Preci-Dip 811-S1-050-10-014101
811-S1-050-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-050-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 50POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-050-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-050-10-014101
QUANTITY
811-S1-050-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-050-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-050-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts50
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-050-10-014101
Related Links811-S1-050, 811-S1-050-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-050-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-050-10-014101
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE FEMALE 3POS CRIMP datasheet.pdf
IC 12BIT ADC 4CH SERIAL 16SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf