Preci-Dip 811-SS-003-30-022101
811-SS-003-30-022101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-003-30-022101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-003-30-022101.pdf
Availability of 811-SS-003-30-022101
QUANTITY
811-SS-003-30-022101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-003-30-022101
Internal Part NumberEIS-811-SS-003-30-022101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package360
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-003-30-022101
Related Links811-SS-003, 811-SS-003-30-022101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-003-30-022101 Details Description
Related parts for 811-SS-003-30-022101
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CONN BOOT HOODED FOR RJ45 PLUGS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf