Preci-Dip 811-SS-006-30-003191
811-SS-006-30-003191 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-006-30-003191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-006-30-003191.pdf
Availability of 811-SS-006-30-003191
QUANTITY
811-SS-006-30-003191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-006-30-003191
Internal Part NumberEIS-811-SS-006-30-003191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-006-30-003191
Related Links811-SS-006, 811-SS-006-30-003191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-006-30-003191 Details Description
Related parts for 811-SS-006-30-003191
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO262-3 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 1AWG datasheet.pdf
8327-5 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
FILTER COMM MODE 35 OHM 7GHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf