Preci-Dip 811-SS-006-30-006101
811-SS-006-30-006101 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-006-30-006101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-006-30-006101.pdf
Availability of 811-SS-006-30-006101
QUANTITY
811-SS-006-30-006101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-006-30-006101
Internal Part NumberEIS-811-SS-006-30-006101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-006-30-006101
Related Links811-SS-006, 811-SS-006-30-006101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-006-30-006101 Details Description
Related parts for 811-SS-006-30-006101
CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
FUSE ADAPTOR KIT 400A TYPE T datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
CABLE PERIPHERAL INTERFACE 2M datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf