Preci-Dip 811-SS-010-30-002191
811-SS-010-30-002191 picture photo
Mfg. Part Number
811-SS-010-30-002191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD
Datasheet Download
811-SS-010-30-002191.pdf
Availability of 811-SS-010-30-002191
QUANTITY
811-SS-010-30-002191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-SS-010-30-002191
Internal Part NumberEIS-811-SS-010-30-002191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series811
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-SS-010-30-002191
Related Links811-SS-010, 811-SS-010-30-002191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-SS-010-30-002191 Details Description
Related parts for 811-SS-010-30-002191
IC MPU/RESET CIRC 1.58V 6-UDFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA SOD323 datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTODARLINGTON NPN TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 333MA 690 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD datasheet.pdf
8+8 DIL F/CRIMP CON SELL X 10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf