Preci-Dip 813-S1-010-30-017191
813-S1-010-30-017191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-010-30-017191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-010-30-017191.pdf
Availability of 813-S1-010-30-017191
QUANTITY
813-S1-010-30-017191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-010-30-017191
Internal Part NumberEIS-813-S1-010-30-017191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-010-30-017191
Related Links813-S1-010, 813-S1-010-30-017191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-010-30-017191 Details Description
Related parts for 813-S1-010-30-017191
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANLG DUAL 8CH 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf