Preci-Dip 813-S1-012-10-016101
813-S1-012-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-012-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-012-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-012-10-016101
QUANTITY
813-S1-012-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-012-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-012-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-012-10-016101
Related Links813-S1-012, 813-S1-012-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-012-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-012-10-016101
IC UNIV BUS DVR 20BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 1.80M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf