Preci-Dip 813-S1-012-30-017191
813-S1-012-30-017191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-012-30-017191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-012-30-017191.pdf
Availability of 813-S1-012-30-017191
QUANTITY
813-S1-012-30-017191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-012-30-017191
Internal Part NumberEIS-813-S1-012-30-017191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-012-30-017191
Related Links813-S1-012, 813-S1-012-30-017191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-012-30-017191 Details Description
Related parts for 813-S1-012-30-017191
TVS DIODE 6.4VWM 11.87VC SMD datasheet.pdf
IC GATE DRIVER 3PHASE 32-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
1 AXIS PNP PREWIRED datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 240MA 5.3 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 10POS FOR SKTS datasheet.pdf