Preci-Dip 813-S1-016-30-014191
813-S1-016-30-014191 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-016-30-014191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-S1-016-30-014191.pdf
Availability of 813-S1-016-30-014191
QUANTITY
813-S1-016-30-014191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-016-30-014191
Internal Part NumberEIS-813-S1-016-30-014191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-016-30-014191
Related Links813-S1-016, 813-S1-016-30-014191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-016-30-014191 Details Description
Related parts for 813-S1-016-30-014191
RES SMD 4.64 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
UNSEALED OI HDW PKT BUTTON ACT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 1.7A SOT-223 datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
RED RCKR CAP FOR FL SERIES datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf