Preci-Dip 813-S1-066-10-016101
813-S1-066-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-066-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 66POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-066-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-066-10-016101
QUANTITY
813-S1-066-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-066-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-066-10-016101
Connector TypePiston
Number of Contacts66
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-066-10-016101
Related Links813-S1-066, 813-S1-066-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-066-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-066-10-016101
RES SMD 51K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 105-115MM datasheet.pdf
SHAFTLESS CONTACTING ENCODERS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf