Preci-Dip 813-SS-004-30-026101
813-SS-004-30-026101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-004-30-026101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Spring Loaded
Brief Description
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-004-30-026101.pdf
Availability of 813-SS-004-30-026101
QUANTITY
813-SS-004-30-026101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-004-30-026101
Internal Part NumberEIS-813-SS-004-30-026101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Spring Loaded
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts4
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeSurface Mount
MaterialBrass
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-004-30-026101
Related Links813-SS-004, 813-SS-004-30-026101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-004-30-026101 Details Description
Related parts for 813-SS-004-30-026101
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
WARNING LABEL FOR UT TERM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 128POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf