Vishay/Dale RNC50J6043BSRE6
RNC50J6043BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6043BSRE6
Brief Description
RES 604K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6043BSRE6.pdf
Availability of RNC50J6043BSRE6
QUANTITY
RNC50J6043BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6043BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J6043BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6043BSRE6
Related LinksRNC50J6, RNC50J6043BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6043BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J6043BSRE6
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 19.68"L X 15.74"W datasheet.pdf
ADAPTER 240-MQFP ISPLSI 3192 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 31POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK GEN SPRED SPECTRM 20TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf