Preci-Dip 813-SS-006-30-004191
813-SS-006-30-004191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-006-30-004191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-006-30-004191.pdf
Availability of 813-SS-006-30-004191
QUANTITY
813-SS-006-30-004191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-006-30-004191
Internal Part NumberEIS-813-SS-006-30-004191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-006-30-004191
Related Links813-SS-006, 813-SS-006-30-004191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-006-30-004191 Details Description
Related parts for 813-SS-006-30-004191
IC INVERTER HEX SCHMITT 14SOP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.13A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC LINE-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CABLE 37COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO263 datasheet.pdf