Preci-Dip 813-SS-012-30-004191
813-SS-012-30-004191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-012-30-004191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-012-30-004191.pdf
Availability of 813-SS-012-30-004191
QUANTITY
813-SS-012-30-004191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-012-30-004191
Internal Part NumberEIS-813-SS-012-30-004191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-012-30-004191
Related Links813-SS-012, 813-SS-012-30-004191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-012-30-004191 Details Description
Related parts for 813-SS-012-30-004191
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
IC TX LDI DUAL DVO 128-LAMCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
BOA 17DB LC/UPC BB datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.42K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf
MICRO 100C P 20" YEL NI datasheet.pdf