Preci-Dip 813-SS-018-30-001191
813-SS-018-30-001191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-001191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-001191.pdf
Availability of 813-SS-018-30-001191
QUANTITY
813-SS-018-30-001191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-001191
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-001191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-001191
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-001191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-001191 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-001191
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.515" NYLON BLK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT RA datasheet.pdf