Preci-Dip 813-SS-018-30-005101
813-SS-018-30-005101 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-005101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-005101.pdf
Availability of 813-SS-018-30-005101
QUANTITY
813-SS-018-30-005101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-005101
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-005101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-005101
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-005101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-005101 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-005101
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A/0.3A 10SON datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 20W datasheet.pdf