Preci-Dip 813-SS-018-30-005191
813-SS-018-30-005191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-005191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-005191.pdf
Availability of 813-SS-018-30-005191
QUANTITY
813-SS-018-30-005191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-005191
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-005191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-005191
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-005191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-005191 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-005191
MOSFET N-CH 100V 1A SOT-89 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 DL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 680 OHM 10SIP datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC30B/AE30G/X datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.1A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf