Preci-Dip 813-SS-018-30-007191
813-SS-018-30-007191 picture photo
Mfg. Part Number
813-SS-018-30-007191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD
Datasheet Download
813-SS-018-30-007191.pdf
Availability of 813-SS-018-30-007191
QUANTITY
813-SS-018-30-007191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-SS-018-30-007191
Internal Part NumberEIS-813-SS-018-30-007191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Series813
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts18
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-SS-018-30-007191
Related Links813-SS-018, 813-SS-018-30-007191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-SS-018-30-007191 Details Description
Related parts for 813-SS-018-30-007191
SWITCH AUTODIP 1POS TOP ACT datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 2.74A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN IDC STRAIN RELIEF 50POS DL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SW TOP ROLL PLNGR LONG SPDT 125V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 6.4A 150 MOHM TH datasheet.pdf