Preci-Dip 823-S1-010-30-013191
823-S1-010-30-013191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-010-30-013191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 5.5MM
Datasheet Download
823-S1-010-30-013191.pdf
Availability of 823-S1-010-30-013191
QUANTITY
823-S1-010-30-013191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-010-30-013191
Internal Part NumberEIS-823-S1-010-30-013191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Series823
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePiston
Number of Contacts10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-010-30-013191
Related Links823-S1-010, 823-S1-010-30-013191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-010-30-013191 Details Description
Related parts for 823-S1-010-30-013191
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 093 CLIP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 444MA 240 MOHM datasheet.pdf