Preci-Dip 823-S1-016-30-013191
823-S1-016-30-013191 picture photo
Mfg. Part Number
823-S1-016-30-013191
Brief Description
CONN SPRING LOAD 16POS SMT 5.5MM
Datasheet Download
823-S1-016-30-013191.pdf
Availability of 823-S1-016-30-013191
QUANTITY
823-S1-016-30-013191 Order Process
Ship out your order
Specifications of 823-S1-016-30-013191
Internal Part NumberEIS-823-S1-016-30-013191
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Connector TypePiston
Number of Contacts16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)823-S1-016-30-013191
Related Links823-S1-016, 823-S1-016-30-013191 Datasheet, Preci-Dip Distributor
823-S1-016-30-013191 Details Description
Related parts for 823-S1-016-30-013191
IDC CABLE - MPK30K/MC34G/X datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
SL 5.08HC/08/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf